HABERLER » Haberler / Duyurular » Sicilya Turu 5-10 Mayıs 2018, Folktur (Nuray Erten Al 75)

Sicilya Turu 5-10 Mayıs 2018, Folktur (Nuray Erten Al 75)

Sevgili Folktur Dostları,

SİCİLYA..... Her bir köşesinde değişik kültürleri yaşatan Akdeniz'in en renkli adası... Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir ada... Manzara, doğa harikaları, güneş, deniz, lezzetli yemekler, şarap ve sanat.....

Her yeri tarih kokuyor. Daracık sokaklarda gezerken, en uzun Roma İmparatorluğunun yönetimi altında kalmasına rağmen,  Arap ve Yunan kültürlerinin ve mimarisinin etkilerini birarada görebiliyorsunuz.  

Adada bulunan ve Avrupanın halen en yüksek ve aktif volkanı olan Etna Yanardağı'na tırmanırken halen sarsıntı hissetme fikri bile sizi heyecanladıracak ve seneler boyu süregelen patlamaların sonucundaki oluşumlar sizi çok etkileyecek. 

Bütün bu zenginliklerinin yanında bu adada yemek ve pasta kültürü inanılmaz, zeytin yağına batıracağınız ekmekler bile pasta  gibi. Hamur işlerine gelince hem yemelik, hem de seyirlik. Tatlı sohbetler eşliğinde yerel lezzetleri ve şaraplarını da en güzel lokantalarda keyifle  tadacağız elbette.....


Sevgiyle kalın.....
Nuray Erten

TUR PROGRAMI:

 1. Gün Cumartesi 05/05/2018
  15:00 Atatürk Hava Limanında buluşma ve  TK 1395 seferiyle saat 16:40  Katanya ‘ya hareket Varış 18:00. Bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda alacağımız akşam yemeğinin ardından otele varış ve yerleşme.
 1. Gün Pazar 06/05/2018
  09:30 Kahvaltımızın ardından yarım günlük Avrupa’da halen aktif olan Etna yanardağını yakından görmeye gidiyoruz. Havanın elverdiği oranda lavlara en yakın yerlere kadar giderek bu doğa harikası volkanı yakından görebiliyoruz. 

Ardından Tauro dağının eteklerinde harika bir lokasyona ve manzaralara sahip ve yüzyıllar boyunca yapılan gerek evler, gerek  caddeler ve gerekse saraylarla zenginleşen Taormina’ya geçiyoruz. Burada şehir turumuzda Etna yanardağına bakan açık hava Yunan Tiyatrosunu, St. Stephen Dük’ünün Sarayı, Corvaja Sarayı, St Stephen, Old Abbey, St Nicolo Katedrali ve Toros Çeşmesi, Belediye Sarayı gezeceğimiz yerler arasında.

Öğleden sonra Etna Yanardağı’nın birkaç sefer patlaması sonucunda yanıp, yıkılan ve daha sonra Barok stilinde tekrar inşa edilen Katanya şehir turunda ise dik açılarla kesilen gösterişli sokakların pazarlar ve fırınlarla dolu olduğunu göreceksiniz.

Geceleme otelimizde

 1. Gün – Pazartesi 07/05/2018
  08:30 Barok mimarisine sahip Noto şehrine doğru yola hareket.

Barok Kiliseleri, ve sarayları nedeniyle UNESCO Dünya Mirası listesine alınan ve gerçek bir barok mücevheri olan Noto şehri merkezinden geçerek, katedral,  Santa Chiara Kilisesini, Palazzo Ducezio her sene çiçek festfivalinin yapıldığı Via Nicolaci adında meşhur caddesine geliyoruz. Noto’nun meşhur pastahaneleri ve kafelerinde Cannoli ve Sicilya dondurması ve Granite yemek üzere mola veriyoruz.

          Siracusa’ya hareket. 3 saatlik arkeoloji parkını da gezeceğimiz bir şehir turunun

ardından 18:00 de otele döneceğiz. Siracusa’nın eski şehrindeki labirent gibi yayılmış olan daracık sokaklarında gezmek çok hoşunuza gidecek.

          Otele varış.

 1. Gün - Salı 08/05/2018
  08:30 Kahvaltımızın ardından Agrigento üzerinden Palermo’ya varmak üzere hareket. 

Arkeoloji harikası olan Tapınaklar vadisinde 2 saatlik bir gezide,  kilise olarak da kullanılmasından dolayı en iyi korunan Concordia Tapınağı,  Juno tapınağı,  Herkül Tapınağını, Castor ve Pollux Tapınaklarına hayran kalacaksınız.
Oldukça uzun ve yorucu bir günün ardından akşam üzeri Palermo’ya varış ve otelimize yerleşme.

 1. Gün - Çarşamba 09/05/2018

Otelde ki kahvaltımızın ardından 3 saatlik Sicilya’nın kültürel bir mücevheri olan Palermo şehir gezimize başlıyoruz.

Palermo’da gezilecek yerler: zengin binalar ve evler ile çevrelenmiş anıtsal meydanı, Katedral, halen Sicilya Bölgesel Parlementosu olarak kullanılan Norman Sarayı, 12 yydan kalan Norman mimarisinin pırlantası Kabul edilen Palatine Şapeli, kırmızı renkli süslemeleriyle kubbesiyle islami mimarisinin özelliklerini de taşıyan St John manastırı göreceğimiz yerler arasında.

Şehir turumuzun ardından Palermo’nun biraz kuzeyinde küçük bir köy olan  Monreal’e hareket ve şehir turu. Islam, Bizans ve göz kamaştıran Roma mimarisinin kokteyli olan ve 12yy dan kalma meşhur Katedral’i gezeceğiz. Antik Castellaccio is çam ağaçlarının altında kalan bir platoda bulunan güzel bir kaledir.

Geceleme otelimizde

 1. Gün -  Salı 10/05/2018
  Otelde kahvatının ardından Katanya’ya hareket.

Küçük bir sahil kasabası olan Cefalu’da vereceğimiz bir moladan ve Roma,  Arap ve Bizans kalıntılarını gezdikten sonra TK 1396 seferiyle saat 19:00 da hareketle Istanbul’a 22:10 da varış

Ücret : 
EUR 1.800,- (2 kişilik odada tek kişi)
EUR 455,-     (tek kişi farkı)

          TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR:

 • 3 gece 4* Katanya'da oda kahvaltı geceleme
 • 3 gece 4* Palermo'da oda kahvaltı geceleme
 • 2 saatlik ingilizce rehber eşliğinde Noto, Agrigento, Siracusa,Katanya ve Monreal şehir turu
 • 3 saatlik inglizce rehber eşliğinde Taormina ve Palermo turu
 • Katanya Havalimanı otel arası transfer
 • 5 tam gün Sicilya'da özel araç
 • 4 saat ingilizce rehber eşliğinde Etna yanardağı turu
 • Monreal Manastırı, Taormina tiyatrosu, Monreal Katedrali, Palermo'da Cappella Palatina, Tapınaklar Vadisi giriş ücretleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR :

 • Katanya'ya gidiş geliş uçak bileti
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış fonu
 • Tur süresince alınan yemekler ve içecekler
 • Ekstra Harcamalar
 • Bahşiş ve hammaliye

NURAY ERTEN (AL 75)
FOLKTUR SEYAHAT ACENTASI
Folktur Seyahat Havacılık Turizm ve Nakliyat A.Ş.
Cumhuriyet Cad. Çınarcık apt. No 69 Kat 2, 34373 Elmadağ – Istanbul
Tel: 90 (212) 233 29 00  - Fax: 90 (212) 225 58 36  - Email: nuray@folktur.com - Web: www.folktur.com

Bölümle ilgili diğer başlıklar

Copyright © 2019 Avusturya Liseliler Derneği
Designed by: OrBiT